Skovbrodersvej 6 i Karise er solgt for 2.345.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Karise og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Karise følger boligmarkedet i og omkring Karise. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Skovbrodersvej 6 solgt for 2.345.000 kr.

Boligen overtages af Bodil Torpenholt Larsen den 24. marts. Køberen har betalt 2.345.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.043 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 68% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 3 værelser på i alt 117 kvm. og er opført i 2003. Grunden er på 608 kvm.

Boligen er solgt af BoligOne Stevns

Solagervej 20 solgt for 2.050.000 kr.

Boligen overtages af Surabhi Sahoo og Kaustuvamani Sahoo den 16. marts. Køberen har betalt 2.050.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.264 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 105% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 182 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 753 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Faxe

Bredgade 44 solgt for 1.955.000 kr.

Boligen overtages af Kenn Falk Nielsen og Kirsten Bruun Nielsen den 03. april. Køberen har betalt 1.955.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.033 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 104% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 150 kvm. og er opført i 1928. Grunden er på 688 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Køge

Hemmingsvej 32 solgt for 1.900.000 kr.

Boligen overtages af Gitte Skovholm Johnsen og Henrik Arnold Johnsen den 17. april. Køberen har betalt 1.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 17.117 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 920.000 og boligen er derfor handlet til 107% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 111 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 810 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Køge

Overdrevsvej 27, Viverup solgt for 950.000 kr.

Boligen overtages af Mette Brünnich Andersen den 18. marts. Køberen har betalt 950.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.724 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 820.000 og boligen er derfor handlet til 16% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 123 kvm. og er opført i 1878. Grunden er på 1.379 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Køge

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk