Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Karise:
- 
            
                ovidiu catalin S.Fra Karise
 Custom furniture as desk office, Washing machine place, Shoe rack, Dog house, Murphy bed with l...
- 
            
                  Jonas N.Fra Karise
 Ung mand på 27 år som er uddannet mekaniker, elsker at arbejde selv om det ikke er mekanik. Jeg ha...
- 
            
                  Martin M.Fra Karise
 29 år gammel, erfaring med havearbejde og vandstik. Jeg har selv værktøj/udstyr til havearbejde og ...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Danny J., Jesper H. og Maria F. søger hjælp til husopgaver i Karise
- 
              el tilslutning af varmepumpeFra Danny J. (Karise)
 el tilslutning af inverter heat pump swim and fun pool 9kw
- 
              Opsætning af dobbelt havelåge til indkørselFra Jesper H. (Karise)
 Ønsker at få opsat en dobbelt havelåge i hullet, har fjernet hæk, rødder er skåret af under jorden,...
- 
              Nedrivning af køkkenFra Maria F. (Karise)
 Vi ønsker nedrivning af samtlige køkkenelementer + bordplade og vask. Men låger, skuffer, bordliste...
Torben T., Lis G. og Jette G. søger hjælp til haveopgaver i Karise
- 
              Hækklipning af ca. 15 m inkl. bortkørselFra Torben T. (Karise)
 Jeg har ca. 15 m hæk, som jeg gerne vil have klippet. Jeg ønsker [klippet ud mod vejen/toppen/etc.]
- 
              Hækklipning- +bortkørselFra Lis G. (Karise)
 60m hæk klippes på begge sider + 12 m. klippes på 1 side - højde ca 2m Liguster hæk - fri adgang -...
- 
              Havemand til havearbejde samt vedligeholdFra Jette G. (Karise)
 Hæk skal klippes / ukrudt i hæk og under fjernes / fliseareal holdes fri for ukrudt og alger / plan...
Dorte S., Torben J. og Brita T. søger hjælp til diverse opgaver i Karise
- 
              
- 
              Scooter 45Fra Torben J. (Karise)
 Min pgo t rex fra 2011 som skal have rense og måske større dyse i den er std udskifte membran med ...
- 
              Reparation af plæneklipper- kører ikke selvFra Brita T. (Karise)
 Selvkørende Texas plæneklipper der ikke vil køre
 
               
             
                 
                 
                